Stomatolog na NFZ – na jakie zabiegi możemy liczyć w ramach ubezpieczenia?

Stomatolog to lekarz, którego usługi kosztują sporo. Niestety nie każdego z nas stać na to, by wyłożyć za jednym zamachem kilka tysięcy złotych na leczenie zębów. Rozwiązaniem jest znaleźć gabinet stomatologiczny http://villa-dentica.eu/ , który ma podpisaną umowę z NFZ i niektóre zabiegi możemy przeprowadzić w ramach tej umowy. Stomatolog na NFZ powinien przeprowadzić przegląd jamy ustnej za darmo, leczenie próchnicy oraz wypełnienie ubytków w uzębieniu. Jednak warto pamiętać, że w ramach umowy z NFZ stomatolog gwarantuje dobre plomby tylko na przednie zęby i nie ma możliwości podwyższenia jakości usług za dopłatą, jak to było jeszcze całkiem niedawno. Skierowanie do stomatologa, który świadczy usługi w ramach umowy z NFZ, nie jest potrzebne.

Każda ubezpieczona osoba może wybrać dowolną placówke na terenie całego kraju. Jednak warto liczyć się z tym, że na wizytę u stomatologa na NFZ trzeba będzie trochę poczekać. Istnieją jednak sytuacji wyjątkowe, jeżeli zgłosimy się z potężnym bólem, lekarz powinien nas przyjąć jeszcze tego samego dnia.

Darmowe leczenie endodontyczne należy się każdemu pacjentowi, jednak dotyczy tylko dwunastu zębów z przodu, jeżeli ubytki są w zębach od czwórki do ósemki, za darmo możemy je co najwyżej wyrwać.

Dodaj komentarz