Projektowanie ogrodów to bajka

Opracowanie własnego projektu ogrodu może być naprawdę pasjonującym zajęciem, pod warunkiem, ze znamy się trochę na roślinach i ich uprawie.

W przeciwnym razie, najlepiej poszukać dobrego fachowca od projektowania ogrodów, jak na przykład http://newgardenstyle.pl/ , i złożyć to przyjemne zadanie w jego ręce. Z ogrodem nie jest bowiem tak, jak z przebudowa salonu czy kuchni, gdzie w ciągu najwyżej kilku tygodni można całkowicie odmienić styl, wystrój, a nawet poprzestawiać ściany. Rośliny nie rosną tak szybko jak ściany, za to przy odrobinie cierpliwości stają się żywą częścią naszego otoczenia i wprowadzają energię, jakieś żaden nieożywiony element nie jest w stanie dać.

Dlatego projektowanie ogrodów to bajka, w której wyczarowuje się kolorowe krajobrazy wokół własnego domu a te rozpoczynają życie, które będzie nam towarzyszyć przez długie lata. Dlatego projekt nie powinien być dziełem przypadku. Trzeba dokładnie przemyśleć w jakim otoczeniu najlepiej się czujemy. W projektowaniu bardzo ważny jest styl domu i preferencje mieszkańców. Ogrody całkowicie oderwane od charakteru domostwa będą stały puste, a przecież nie o to chodzi. Przestrzeń wokół domu ma być komfortowa, przyjazna, funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu. Dlatego lepiej zlecić projektowanie ogrodów specjalistom.

Dodaj komentarz