Czym zajmuje się kancelaria notarialna?

 

W tak dużych miastach jak Kraków czy Warszawa można z łatwością znaleźć szereg przeróżnych kancelarii notarialnych, które to zajmują się bardzo wieloma, niezwykle istotnymi sprawami. Z usług takich kancelarii korzysta bardzo wiele osób w różnych sytuacjach, od odziedziczenia spadku po sprzedaż nieruchomości. Od przedstawiciela http://www.kulakowscy.pl/ możemy się dowiedzieć, że podpis takiego notariusza jest w wielu przypadkach po prostu koniecznością.

 

Jeśli z jakiegoś powodu interesuje cię kancelaria notarialna, Kraków posiada tak dużą liczbę tego rodzaju miejsc, że z łatwością znajdziesz coś dla siebie. Wystarczy chwilę poszukać czy to w Internecie, czy w prasie. W wielu przypadkach możesz potrzebować podpisu notariusza. To on właśnie sprawia, że niektóre dokumenty dostają mocy prawnej. Obecność notariusza jest konieczna np. przy sporządzaniu testamentu, zrzekania się własności do jakiegoś majątku, udzielania pełnomocnictwa i wielu innych równie istotnych czynności prawnych.

 

W Krakowie znajduje się bardzo wiele różnych kancelarii notarialnych. Czynności tam dokonywane są płatne. Górna granica tych cen ustalana jest przez ustawę, ale w rzeczywistości w każdym mieście koszty te mogą być różne. Kancelarie notarialne w Krakowie mogą mieć zatem bardzo rozmaite cenniki.

 

Kancelaria notarialna – Kraków – przykład usługi Przykładowa cena
Sporządzenie testamentu 50 zł
Protokół dziedziczenia 100 zł
Umowa majątkowa małżeńska 400 zł
Protokół walnego zgromadzenia 1100 zł

Dodaj komentarz